Strona główna » Aktualności » Bez kategorii » Piotr Pawłowski – notka biograficzna

Piotr Pawłowski – notka biograficzna

Biografia wiceprezesa

Piotr Pawłowski – ukończył Instytut Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i podyplomowe studium etyki i filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo planował, że zostanie tłumaczem, jednak jego życie całkowicie wypełniła praca na rzecz osób z niepełnosprawnością – założył i z sukcesem prowadzi dwie organizacje: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundację Integracja. Ich cele i misję realizuje poprzez m.in. magazyn Integracja, portal www.niepelnosprawni.pl, audycje radiowe i telewizyjne, a także kampanie społeczne i programy edukacyjne, których jest twórcą i głównym inicjatorem. Pomysłodawca bardzo wielu ogólnokrajowych kampanii społecznych – niektóre z nich weszły już do tradycji. Kampanie te za pośrednictwem mediów mają zwrócić uwagę na jakiś konkretny i ważny problem nurtujący środowisko niepełnosprawnych. Niemal wszystkie burzą stereotypowy wizerunek osoby z niepełnosprawnością i wyznaczają nowe standardy w podejściu do tej grupy. Wśród najbardziej znanych są akcje pod hasłem.

Czy naprawdę jesteśmy inni? oraz Niepełnosprawni – normalna sprawa, która w 2001 r. została wyróżniona nagrodą Golden World Awards przez International Public Relations Association (IPRA). Wielokrotnie nagradzany za swoja działalność m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi na rzecz osób z niepełnosprawnością, Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Nagrodą Totus- Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Nagrodą im. A. Bączkowskiego. Od 1982 roku, po skoku do wody jest prawie całkowicie sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim.

Więcej informacji o działaniach Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja znajdą Państwo na stronie: www.integracja.org.

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *