Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Lifestyle » Jak znaleźć najlepsze serwisy torrentowe? Torenty Ex

Jak znaleźć najlepsze serwisy torrentowe? Torenty Ex

torenty ex

Czym byłoby życie internautów bez dostępu do torrentów? Te bezpłatne, łatwe do pobrania pliki umożliwiają słuchanie ulubionej muzyki, obejrzenie ciekawego filmu czy przeczytanie interesującej książki. A wszystko dzięki systemowi sieci rozproszonej i wzajemnemu udostępnianiu plików przez rzeszę użytkowników. Torrenty można znaleźć i pobrać za pośrednictwem tak zwanych serwisów torrentowych. Jak spośród wielu dostępnych wybrać te najlepsze? Czytaj dalej i sprawdź!

Torrenty – co to takiego?

Przyjmując najprostszą definicję, bez zagłębiania się w branżowy, informatyczny język – torrenty to system pobierania i udostępniania plików w Internecie wykorzystujący system sieci rozproszonej. Nie wymaga on posiadania plików na określonym serwerze, a, wykorzystując połączenie między użytkownikami sieci, dociera do plików przechowywanych na ich komputerach. Jest to możliwe dzięki procedurze P2P (peer-to-peer) – algorytmowi zdolnemu pobierać niewielkie części pojedynczego pliku z kilku komputerów jednocześnie. To sprawia, że choć prędkość przesyłania (upload) jest niewielka, koniec końców skrawki plików pobierane są (download) w zadawalającym tempie. Dzięki temu można zdobyć (ex)torrent bez inwestowania w drogie serwery czy nad wyraz wydajne łącze internetowe.

torenty ex

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając serwis torrentowy?

  • Bezpieczeństwo – niezależnie od tego, czy zamierasz pobierać torrenty z najsłynniejszego The Pirate Bay, czy mniej znanego ex-torrenty.org. Zawsze zwróć uwagę na bezpieczeństwo korzystania z danego serwisu. Uważaj na banery reklamowe czy zewnętrzne odnośniki, bo te mogą być nośnikiem niebezpiecznego oprogramowania i złośliwych wirusów.
  • Dostępność i różnorodność plików – najlepsze serwisy torrentowe to takie, które oferują dostęp do różnorodnej grupy materiałów.  Zobaczysz nie tylko najbardziej populare i najczęściej potrzebne, ale też rzadziej poszukiwane. Na takiej stronie torrenty posiadają przynajmniej przyzwoitą liczbę seedów, umożliwiającą szybkie i wydajne pobieranie.

Ex-torrenty.org – pobieraj spośród tysięcy unikalnych torrentów!

torenty ex to jedna z najlepszych baz torrentów, na której szybko i łatwo znajdziesz m.in. programy i aplikacje, gry, muzykę, filmy, książki. Przejrzysty wygląd strony umożliwia bezproblemowe poruszanie się między poszczególnymi kategoriami. W torenty ex to właśnie tę stronę najczęściej polecamy.

5 komentarzy do “Jak znaleźć najlepsze serwisy torrentowe? Torenty Ex”

  1. Pingback: Sprawdź najlepsze alternatywy dla strony ex-torrenty.org - Wertysdu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *