Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Lifestyle » Skąd wzięły się afirmacje i jak ich używać?

Skąd wzięły się afirmacje i jak ich używać?

afirmacje

Afirmacje są afirmującymi aforyzmami, które mają na celu zachęcanie ludzi do wytyczania sobie pozytywnego celu. Słowo afirmacja można rozumieć jako pozytywne przekonanie lub afirmację, która dotyczy wewnętrznych i zewnętrznych uczuć i myśli. Mogą być stosowane w różnych celach, takich jak osiągnięcie większej pewności siebie, redukcja stresu i lęku oraz wzmocnienie afirmacji pozytywnego myślenia.

Afirmacje zaczęły się przed naszą erą

Pierwsza afirmacja pochodzi od stoika Epikteta (ok. 55-135 rpne) zatytułowana “Bóg nadaje mi siły do tego, czego nie mogę znieść”. Była to afirmacja skoncentrowana na osobistych mocnych stronach i wierze w potęgę duchową. Epiktet afirmował również: “Zdobądź odwagę, by móc zmienić to, czego musisz i przyjmij to, czego nie możesz zmienić”.

Wzrost popularności po wielu wiekach

Filozofia afirmacji rozszerzyła się w XIX wieku podczas Industrializacji i rewolucji badawczej Emila Coué. Jego afirmacja brzmiała “Każdego dnia i w każdej sytuacji ja staję się coraz lepszy”. Afirmacja została przyjęta przez psychologów pozytywnych jako sposób tworzenia afirmacji, które wspierają osobistą motywację i mają na celu osiągnięcie celu. Unikaj aktywności, która nie prowadzi do określonego rezultatu.

afirmacje

Skorzystaj z gotowych rozwiązań

Afirmacje są popularnie stosowane w medytacji, afirmacyjnym treningu siły woli i afirmacjach audio.Osoby, które mają trudności z afirmowaniem samego siebie, często skorzystają z afirmacji audio lub afirmacji wypowiadanych głośno.

Afirmujący profesjonaliści, tacy jak coachowie, mogą pomóc ludziom afirmować poprzez pracę z treningiem siły woli i rozwijanie pozytywnych postaw.

 

Współczeny biznes Afirmacje

Ciekawostka dotycząca afirmacji to fakt, że istnieje nawet afirmacyjny biznes! Nowa dziedzina tworzy profesjonalne afirmacje, aby pomóc klientom osiągać cele. Afirmacyjne biznesy wykorzystują aforyzmy, afirmacje audio i afirmacyjny trening siły woli do pomagania ludziom afirmować. Te afirmacyjne techniki są doskonałym sposobem na budowanie silniejszego poczucia własnej wartości i pozytywnego myślenia.

4 komentarze do “Skąd wzięły się afirmacje i jak ich używać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *