Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Budownictwo » Płyty warstwowe PAROC – charakterystyka i zastosowanie

Płyty warstwowe PAROC – charakterystyka i zastosowanie

płyty warstwowe paroc

W nowoczesnym budownictwie – odpowiedzialnym środowiskowo i maksymalnie wygodnym w użytkowaniu – inwestorzy wykorzystują innowacyjne materiały budowlane. Pozwalają one bowiem na osiągnięcie pożądanych parametrów i estetyki. Coraz więcej z nich kieruje wzrok w stronę płyt warstwowych. PAROC jest jednym z wiodących producentów tego materiału.

PAROC Panel System – nowoczesne płyty warstwowe

Firma PAROC Panel System działa na rynku od ponad trzech dekad. W tym czasie zdążyła opracować nowoczesne materiały budowlane, które dziś wykorzystywane są w mniejszych i większych inwestycjach, zarówno prywatnych, jak i instytucjonalnych. PAROC – podobnie jak firma EMS czy Hoesch – jest częścią międzynarodowej grupy Kingspan Group Ltd., której siedziby można znaleźć w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Czerpiąc z dorobku technologicznego spółki-matki i dodając do tego profesjonalne wsparcie techniczne i doradcze, firma stała się jednym z liderów w dostarczaniu nowoczesnych płyt warstwowych oraz związanych z nimi akcesoriów.

płyty warstwowe paroc

Charakterystyka płyt warstwowych PAROC

Na ofertę firmy składają się różne rodzaje płyt panelowych: ścienne (zewnętrzne i wewnętrzne), sufitowe i renowacyjne. Każda z nich powstaje przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii AST®. To ona nadaje materiałom dużą wytrzymałość mechaniczną i dużą nośność, które z kolei gwarantują funkcjonalność i bezpieczeństwo całego budynku.

Nie bez znaczenia pozostaje konstrukcja. Właśnie dzięki niej płyty warstwowe PAROC wyróżniają się spośród innych materiałów budowlanych – konstrukcyjnych i izolacyjnych. Panele są złożone z rdzenia izolacyjnego, który z dwóch stron pokrywają wyprofilowane, stalowe okładziny. Rdzeń powstaje głównie z wełny mineralnej – prawdopodobnie najlepiej przebadanego i najbardziej docenianego tworzywa ocieplającego. Wykazuje bardzo korzystne właściwości termoizolacyjne. Oba te elementy spaja zaprojektowany w tym celu klej nieulegający rozciąganiu wraz z upływem czasu.

Wszystkie materiały są niepalne. To nadaje płytom warstwowym PAROC właściwości antyogniowe i czyni je produktem odpowiednim do wykorzystania w budynkach o specjalistycznym przeznaczeniu. Warto wspomnieć jeszcze o estetyce. Dwuwarstwowe płyty cechują się bowiem niezwykle schludnym, estetycznym i nowoczesnym wyglądem, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Zastosowanie, czyli gdzie sprawdzą się dwuwarstwowe płyty PAROC?

Wszystkie wymienione cechy i właściwości sprawiają, że PAROC Panel System już dziś jest jednym z najchętniej wybieranych producentów płyt panelowych. Produkty te trafiają na ściany i sufity zarówno starych, jak i nowych obiektów, także ekologicznych. Współtworzą takie obiekty, jak hale produkcyjne i magazyny, budynki biurowe, centra handlowe i logistyczne czy budynki rolnicze. Nierzadko można je spotkać w dużych obiektach sportowych i widowiskowych czy halach spożywczych. Wystarczy, że inwestor chce stworzyć budynek solidny, nowoczesny i dopracowany w każdym calu, wpisujący się w narzucone przez prawo normy prośrodowiskowe.

2 komentarze do “Płyty warstwowe PAROC – charakterystyka i zastosowanie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *